czwartek, 16 lutego 2017

Doceń to co masz i bądz szczęśliwy

  "Wiara w siebie to poczucie własnej wartości, świadomość że dorastamy do życia i jego wymagań, potrafimy stawiać czoło życiowym wyzwaniom.
Niekiedy w głębi duszy, większość z nas z jakiegoś powodu czuje się niepewna, zagubiona.Niemal każdy z nas doświadczył w życiu krytyki, czy trudnych  przeżyć, które na długi czas podkopały naszą wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Koleżanki, nauczyciele, rodzice, pierwsza miłość wszystkie te, lepsze i gorsze doświadczenia, ten zlepek ludzkich opinii, sytuacji i wydarzeń sprawia, że słyszymy głos w swojej głowie, który jest z nami nieustannie, w dzień i nocy, w każdej chwili naszego życia, gdy marzymy, planujemy, kochamy, spacerujemy, gotujemy, budzimy się i zasypiamy.
Pewność siebie tak jak każda inna rzecz w naszym życiu potrzebuje spokoju, równowagi i bilansu.UWIERZ W SIEBIE? Banalne prawda? w końcu słyszałeś to już setki razy, Niby każdy w siebie wierzy, po co dawać odczuć swojemu otoczeniu że jest inaczej ale skoro każdy tak w siebie wierzy to skąd biorą się te wszystkie kompleksy?Chodzimy z głowa podniesioną ku górze tak jakby nic się nie działo, lecz gdy wracamy do domu walczymy z własnymi  demonami. Świat nam wmówił, że wiara w siebie to smukła figura, głodzącą się 13-latka,  Kiedy byłam  małym , dzieckiem bawiłam  się lalkami a nie odchudzałam. Piękny samochód, jak wytłumaczyć 25-latka biorącego kredyt na 5 lat tylko po to, żeby kupić ładniejsze auto? No tak, powiecie mi, że realizuje marzenia. Kredyt na 5 lat, po których blacha na 4 oponach będzie warta 1/8 zapłaconej sumy to prawdziwe marzenia? duży dom, milion na koncie, imprezy co piątek i cała masa alkoholu. Zapewniam Cię, że Ci, którzy prawdziwie wierzą w siebie, wyglądają zupełnie inaczej.Prawdziwa wiara w siebie polega właśnie na tym, żeby samodzielnie wybrać swoją drogę, a później nią podążać. Nie robić tego dla nikogo. Ani dla mamy, ani dla znajomych, tylko dla siebie."

Pozwoliłam sobie przytoczyć ten cytat , jest bardzo prawdziwy , jest wręcz idealnie pasujący do naszego nie idealnego świata - potrafię go czytać po kilka razy i zastanawiać się nad wnioskami ,nad jego sensem .
Kiedy go czytam powracam do okresu ciąży , do momentów jak za moimi plecami wszyscy Ci którzy mnie nazywali puszczalską - dziwką - czy różnymi innymi teraz udają sympatie i zainteresowanie moim życiem , pytają o Igora o nasze życie a na ich twarzy maluje się ten fałszywy uśmiech .
Wiecie jak to jest kiedy ta osoba udaje twojego przyjaciela tylko po to aby wyciągnąć od Ciebie jak najwięcej informacji , jak najwięcej twojego życia - teraz stań w miejscu i zastanów się ile masz takich osób w twoim życiu ? oczywiście ,że mnóstwo , one są wszędzie .
Ale najważniejsze jest to aby mieć tego jednego czy dwóch prawdziwych tych co będą zawsze i nigdy Cie nie zostawią , będą zawsze kiedy będzie Ci źle , i nie zrobią nic co zabolałoby Cię albo źle o Tobie świadczyło - powinieneś szukać właśnie takich osób . Nie próbuj się zmieniać ,żeby ktoś Cię polubił - nie udawaj nikogo , tylko bądź sobą bo właśnie to jest podstawą do szczęścia .
A szczęście to poczucie własnej wartości .
Szczęście to wiara w siebie , to szczery uśmiech 
To wspólnie spędzony czas 
To docenianie każdej małej rzezy albo małego gestu- bez tego nigdy nie będziesz szczęśliwy 
A w praktyce prawie nikt tego nie stosuje.
Nie musisz wypełniać stu dziesięciu punktów albo wprowadzać dziesięć tysięcy nowych nawyków, które uczynią cię szczęśliwym. To tak nie działa i nigdy nie działało. 
Pamiętajcie, dwie rzeczy: najpierw docenić to, co się ma. 
A potem uśmiechnąć się, kopnąć samego siebie w tyłek – tylko bez dziwnych połamańców!- i ruszać dalej.

 Jeżeli macie ochotę oglądać nas więcej zapraszam na instagrama :)
 https://www.instagram.com/blondyna_blondyna_/
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz